Konfiguracja dostępu do interaktywnych ćwiczeń

Interaktywna matematyka

Interaktywna matematyka

Darmowy dostęp do interaktywnych ćwiczeń

Szanowni Użytkownicy Portalu.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną zasoby portalu matematykawszkole.com.pl udostępniamy bezpłatnie wszystkim zainteresowanym. Mamy nadzieję, że udostępnione ćwiczenia okażą się pomocne w procedurach zdalnego nauczania. Dostęp do interaktywnych ćwiczeń z zakresu matematyki jest darmowy w okresie do końca czerwca 2020.

Każda osoba zainteresowana darmowym dostępem do ćwiczeń powinna założyć konto na portalu i wykonać kroki opisane poniżej. Działania te są normalną procedurą konfiguracji komputera, aby był przystosowany do interaktywnej pracy z ćwiczeniami oraz aktywacji licencji, która teraz jest darmowa.

UWAGA: Bezpłatny dostęp do wszystkich ćwiczeń na portalu możliwy jest obecnie tylko z poziomu przeglądarki Internet Explorer, niektóre tematy są już przystosowane do innych popularnych przeglądarek. Dostęp z poziomu innych przeglądarek będzie konfigurowany i udostępniany stopniowo dla kolejnych tematów lekcji. Szczegóły dostępne są na stronie opisu wymagań technicznych.

Jak uzyskać darmowy dostęp? Krok 1.

Zainstaluj Wolfram CDF Player
Darmowy pakiet Wolfram CDF Player jest odpowiedzialny za interakcję w obsłudze ćwiczeń. Link do pobrania pliku instalacyjnego dostępny jest na stronie Wymagania techniczne. Dopiero po zainstalowaniu tego pakietu można przejść do kroku drugiego. Na stronie wymagań technicznych dostępny jest test pozwalający sprawdzić, czy po instalacji komputer jest gotowy do wyświetlania treści interaktywnych ćwiczeń.

Jak uzyskać darmowy dostęp? Krok 2.

Wyślij formularz zgłoszeniowy
Przy wypełnianiu formularza będzie potrzebna nazwa użytkownika portalu (login), więc krok ten można wykonać po założeniu konta na portalu. Należy przesłać formularz zgłoszeniowy, niezbędny do wygenerowania licencji darmowego dostępu do ćwiczeń, Formularz jest dostępny na stronie Aktywacja darmowego dostępu.

Uwaga: Informacji na temat pracy w środowiskach różnych przeglądarek internetowych zamieściliśmy na stronie Wymagania techniczne.

Jak uzyskać darmowy dostęp? Krok 3.

Konfiguracja darmowej licencji
Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego następuje konfigurowanie darmowej licencji, a na podany adres e-mail wysyłana jest informacja o jej udostępnieniu. Zgłaszający nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności, tylko czekać na potwierdzenie aktywacji darmowej licencji.

Po wykonaniu opisanych powyżej trzech kroków komputer jest gotowy do pracy z interaktywnymi ćwiczeniami z zakresu matematyki.

Ostatnia modyfikacja: Thursday, 30 April 2020, 08:11 AM